flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Представників апеляційної інстанції закликали активніше співпрацювати з місцевими судами

22 серпня 2013, 08:31

 В Апеляційному суді Полтавської області відбулися збори суддів за участю голів місцевих судів області, на яких було підбито
підсумки здійснення судочинства в І півріччі 2013 р. та визначено завдання, спрямовані на покращення якості судових рішень і забезпечення своєчасності розгляду справ у II півріччі. Учасники заходу озвучили статистичні дані за звітний період. Так, за цей час до місцевих загальних судів надійшло понад 56 тис. справ і матеріалів, що майже на 8% менше, ніж за відповідний період 2012 р.

У судах першої інстанції переважали справи й матеріали, які розглядаються в порядку цивільного судочинства, і справи про адміністративні правопорушення (73%). На розгляд до Апеляційного суду Полтавської області надійшло майже 3,5 тис. справ та матеріалів. Протягом звітного періоду середньомісячне навантаження на одного законника місцевого суду становило 58 справ і матеріалів, а на суддю апеляційної інстанції — 13 справ у палаті з розгляду цивільних справ і 4 — у палаті з розгляду кримінальних справ.

Протягом І півріччя кількість осіб, щодо яких місцевими судами області обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, зменшилася майже вдвічі. Натомість зросла кількість випадків застосування альтернативних заходів. Особливу увагу учасники зборів звернули на недоліки у діяльності судів, що призводять до зниження ефективності їхньої роботи.На зборах також прозвучала інформація начальника Територіального управління Державної судової адміністрації в Полтавській області Івана Клочка щодо стану організаційного забезпечення місцевих судів упродовж звітного періоду та перспектив на ІІ півріччя. Зокрема, йшлося про співпрацю керівництва АСПО, ДСАУ та органів місцевого самоврядування у вирішенні питань ремонту приміщень судів, заходів фінансового, матеріально-технічного, кадрового, інформаційного та організаційно-технічного характеру.Так, завдяки спільним зусиллям за відповідний період у приміщенні Апеляційного суду Полтавської області відремонтовано таобладнано сучасними технічними засобами 3 зали засідань, зал для розгляду кримінальних справ, пов’язаних з державною таємницею, конференц-зал, кабінети суддів, працівників апарату, технічні приміщення. Крім того, триває робота з облаштування кабінету й залу для розгляду кримінальних справ стосовно неповнолітніх. Також завершено ремонтні роботи в кількох райсудах та розпочато реконструкцію будівель, де планують розмістити районні суди м.Кременчука.У роботі зборів узяв участь і суддя судової палати у кримінальних справах Вищого спеціалізованого суду з розгляду цивільних і кримінальних справ Валерій Швець. Він звернув увагу колег на причини скасування та зміни судом касаційної інстанції судових рішень у кримінальних справах, ухвалених місцевими судами й АСПО у І півріччі. Суддя ВСС висвітлив найбільш проблемні питання, навівши конкретні приклади скасувань та змін судових рішень, а також типові помилки, допущені суддями при застосуванні норм матеріального та процесуального права. Особливу увагу В.Швець зосере­див на необхідності активної співпраці між апеляційними та місцевими судами, а також на тому, що методична допомога, яку надає Апеляційний суд Полтавської області, сприяє забезпеченню єдності судової практики та підвищенню якості здійснення судочинства. Водночас суддя-куратор відзначив ефективність здійснення правосуддя, а також належний рівень організації роботи в цій установі. Пряма мова
Олександр КАСМІНІН, голова Апеляційного суду Полтавської області:
— Протягом І півріччя робота місцевих судів  та Апеляційного суду Полтавської області була спрямована на забезпечення належного рівня судочинства в області, захисту прав, свобод і законних інтересів суб’єктів права. Особливу увагу було приділено недолікам у діяльності судів, що призводять до зниженняефективності їхньої роботи.Як позитивний показник проведеної роботи судів області слід відзначити  зменшення у І півріччі кількості цивільних справ, не вирішених понад  1 рік. Так, їх кількість порівняно з аналогічним періодом 2012 р. зменшилася на 60%. Також значно покращились оперативність та якість розгляду кримінальних справ та матеріалів.Незважаючи на досить непогані показники оперативності та якості розгляду як цивільних,  так і кримінальних справ,  судам Полтавської області є ще над чим працювати. Так, станом на 1.07.2013 у місцевих судах області залишаються нерозглянутими 135 кримінальних справ, порушених згідно з КПК 1960 р. Їх заплановано розглянути до кінця 2013 р.Загалом на ІІ півріччя поточного року заплановано низку дієвих заходів, спрямованих на  забезпечення єдності судової практики та підвищення якості здійснення судочинства.

http://zib.com.ua/