flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Безоплатних адвокатів оцінили за європейською системою

30 липня 2013, 10:46

В Україні в рамках пілотного проекту, що реалізується громадськими організаціями, оцінили якість роботи адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу. При оцінюванні використовували модель «peer review», поширену в країнах Західної Європи.

Якою має бути безоплатна правова допомога та критерії оцінки, обговорювали сьогодні на круглому столі, організованому Національною асоціацією адвокатів України, Міжнародним фондом «Відродження» та Української фундацією правової допомоги.

Як повідомила кореспондентка «ЗіБ», відкрила захід голова НААУ Лідія Ізовітова. На її думку, оцінювати адвокатів, які надають БПП, можуть тільки самі адвокати. Це прописано в законі. При регіональних радах адвокатів вже існують подібні комісії з оцінювання.

За словами заступника Першого заступника міністра
юстиції Інни Ємельянової, з початку цього року БПП скористалися 40 тис. осіб, а надали її - 2206 адвокатів. Всього ж в реєстрі «безоплатних» адвокатів - 3016 осіб.

Невелика суперечка розгорілася під час брифінгу, який відбувся в рамках круглого столу. Л.Ізовітова висловила думку, що затверджувати стандарти якості надання безоплатної правової допомоги повинні органи адвокатського самоврядування. Директор координаційного центру з надання правової допомоги Андрій Вишневський заявив, що за законом це має робити Мін'юст. В якості компромісу І.Ємельянова запропонувала процедуру попереднього ухвалення стандартів органами адвокатського самоврядування, після чого їх зможе затвердити Мін'юст.

Розповіли на круглому столі і про пілотний проект з оцінювання «безоплатних» адвокатів, в якому взяли участь 94 добровольці з 12 регіонів країни. Вони надали для оцінки 255 досьє. Оцінювали їх роботу колеги. Така модель «peer review» діє в багатьох країнах Західної Європи, наприклад, у Великобританії та Нідерландах. Передбачається, що моніторинг буде завершений до кінця 2013 року.

Як розповів кореспондентці «ЗіБ» один з учасників проекту, адвокат Іван Ткач, в цілому якість надання послуг достатньо непогана. Очікується, що результати моніторингу допоможуть з'ясувати «статус кво» системи безоплатної вторинної правової допомоги в Україні і стануть точкою відліку при подальших дослідженнях її