flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

Підписання Угоди про асоціацію, яка відповідає національним інтересам України, може надати поштовху системній модернізації економіки, політичної та соціальної інфраструктури країни - В.Рибак

17 липня 2013, 11:59

Підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом не лише відповідає національним інтересам України, але й може надати поштовху системній модернізації економіки, політичної та соціальної інфраструктури країни. Про це заявив у інтерв’ю парламентській газеті «Голос України» Голова Верховної Ради України Володимир Рибак.

Він нагадав, що Україна перебуває на завершальному етапі переговорів щодо укладання з Європейським Союзом Угоди про політичну Асоціацію включно із поглибленою та всеосяжною зоною вільної торгівлі.

Європейський цивілізаційний вибір - це не лише прагнення українських громадян, - зазначив В.Рибак, нагадавши, що відповідно до Закону "Про основи національної безпеки України" інтеграція нашої країни в європейський політичний, економічний, правовий простір є одним із пріоритетів її національних інтересів, а набуття членства у Європейському Союзі - одним з основних напрямків державної політики з питань національної безпеки України у зовнішньополітичній сфері.

Водночас, зазначив керівник парламенту, вихід на підписання Угоди про політичну асоціацію вимагає потужної політичної підтримки, як з боку виконавчої влади, так і з боку політичних сил, які представлені у парламенті України. «Можу вас запевнити, що попри всі політичні розбіжності, більшість політичних сил в парламенті усвідомлює, що ми всі в "одному човні" та не маємо права втратити історичний шанс для України, навіть якщо це буде вимагати від нас піднятися над вузькопартійними інтересами», - підкреслив В.Рибак.

За словами керівника парламенту, сьогодні епіцентр активності щодо Угоди про асоціацію зміщується в бік Кабінету Міністрів, Верховної Ради та регіональних органів влади.

Щодо парламенту, нагадав В.Рибак, то він вже розглянув та прийняв основні законодавчі акти відповідно до взятих Україною зобов'язань перед Євросоюзом. «Наша головна увага з перших днів роботи третьої сесії на початку вересня буде зосереджена на двох законодавчих сюжетах - законопроектах про реформування прокуратури та виборчого законодавства. Мушу визнати, що робота ця буде дуже складною, але я переконаний, що парламент ухвалить ці документи у вересні-жовтні цього року. Кажу це із впевненістю, оскільки спостерігаю спільність поглядів різних політичних сил щодо потреби успішного завершення цієї роботи», - наголосив Голова Верховної Ради.

На його думку, це ще один красномовний приклад здорових тенденцій у Верховній Раді, її шляху до політичної зрілості та конструктивної роботи в інтересах української держави та українського народу.