flag Судова влада України

Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел

Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46

«Основна інвестиція – це інвестиція в людський капітал», – керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Королівства Іспанія

07 червня 2016, 08:08

 

 

30 і 31 травня 2016 року за ініціативою Вищої ради юстиції в рамках інструменту TAIEX (Technical Assistance Information Exchange) програми технічної допомоги Європейського Союзу відбувся дводенний семінар, присвячений вивченню зарубіжного досвіду організації роботи секретаріатів рад правосуддя.

До участі у семінарі були запрошені співробітники секретаріату Вищої ради юстиції, представники Вищої кваліфікаційної комісії суддів України, Ради суддів України, Державної судової адміністрації України, Національної школи суддів України, Верховного Суду України, Вищого адміністративного суду України, Вищого господарського суду України, Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ, Конституційного Суду України, Адміністрації Президента України, секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань правової політики та правосуддя.

Перед учасниками семінару виступили високоповажні представники рад правосуддя / рад магістратури / судових адміністрацій Бельгії, Іспанії, Румунії та Литви, діяльність яких подібна до роботи Вищої ради юстиції. Доповідачі поділилися досвідом організації роботи та формування структури апаратів зазначених інституцій, ознайомили учасників семінару з механізмами добору висококваліфікованих кадрів, особливостями створення ефективної системи внутрішнього контролю, оцінки якості роботи, застосування інформаційних технологій та інших інструментів для ефективного вирішення завдань.

Відкриваючи семінар, Голова Вищої ради юстиції Ігор Бенедисюк наголосив на важливості злагодженої роботи секретаріату Вищої ради юстиції для досягнення завдань та цілей її діяльності, зауважив про необхідність вивчення та запровадження найкращих світових практик організації роботи працівників.

Голова Національної судової адміністрації Литовської Республіки Реда Молієне розповіла про роль та функції цього органу в судовій системі Литви, правовий статус співробітників апарату, систему управління якістю роботи судової влади, ознайомила з інструментами побудови ефективної внутрішньої комунікації в секретаріаті та поділилася шляхами вирішення проблемних питань зовнішньої комунікації з суспільством. Пані Молієне також розповіла про практику обов’язкового узгодження із судовою адміністрацією всіх законопроектів, що стосуються судової влади, та врахування законодавчих пропозицій і зауважень суддів.

Член Вищої ради магістратури Румунії, суддя Крісті Данілет ознайомив присутніх зі структурою та організацією роботи секретаріату ради, методами залучення і заохочення професійних кадрів. Він розповів також про високі вимоги до претендентів на керівні посади в секретаріаті ради, які, з-поміж іншого, повинні мати спеціальні знання щодо управління людськими ресурсами і власний стратегічний план роботи відповідних структурних підрозділів.

Пан Данілет поділився досвідом впровадження загальнодоступних електронних баз даних судової системи, які містять інформацію щодо суддів, прокурорів, адвокатів,судових проваджень, офіційних зустрічей представників судових органів тощо. «Впровадження електронних ресурсів сприяє досягненню зовнішньої та внутрішньої прозорості судової системи», – наголосив пан Данілет.

Крісті Данілет зазначив, що Вища рада магістратури Румунії відіграє важливу роль у забезпеченні незалежності судової влади, з цією метою створена комісія щодо незалежності суддів і зв’язків з іншими органами державної влади, яка, зокрема, гарантує вчасне реагування на випадки тиску на суддів з боку інших гілок влади, в тому числі у публічній площині.

Він також розповів про обов’язок парламенту перед прийняттям законів, що стосуються судової системи, консультуватися з радою магістратури, яка, у свою чергу, формує позицію щодо відповідних законопроектів на підставі консультацій із суддями та прокурорами.

Директор Вищої ради правосуддя Королівства Бельгія Жан-Марі Сіско, розповідаючи про принципи організації роботи ради правосуддя, наголосив на необхідності розвитку лідерства і якості управління в межах ради та поза її межами у судовій системі, а також на важливості стратегічного планування для цього розвитку.

Жан-Марі Сіско зазначив, що при побудові структурної організації установи слід орієнтуватися на мету її діяльності, адже відповідна структура має забезпечувати досягнення цілей установи.

«Місія бельгійської ради – сприяти кращому функціонуванню судової системи. При цьому для встановлення суспільної довіри рада повинна пояснювати громадськості свою діяльність, сповіщати суспільство про її результати», – зазначив Жан-Марі Сіско.

Пан Сіско зауважив про важливість внутрішнього контролю, командної роботи, «блокування будь-яких корпоративних рефлексів суддів і прокурорів» та ефективного впровадження системи управління якістю.

Керівник секретаріату Вищої ради правосуддя Королівства Іспанія Хосе Марія Маркес ознайомив учасників семінару з функціями іспанської ради правосуддя та особливостями організації секретаріату ради, наголосив на важливій ролі бюджетної незалежності судової влади, відкритості, фінансової прозорості та встановлення ефективної співпраці між судами.

Він зазначив, що поліпшення ефективності людських ресурсів, розвиток професійних і особистих якостей, мотивування службовців, підвищення організаційної культури, врахування потреб співробітників та забезпечення їм комфортних умов праці сприяє легшому та швидшому досягненню цілей організації.

Пан Хосе Марія Маркес звернув увагу на необхідність практичного навчання співробітників та поділився досвідом організації навчальних курсів для працівників секретаріату Вищої ради правосуддя Іспанії, серед яких вивчення іноземної мови, менеджмент, охорона здоров’я, охорона праці на робочому місці тощо.

«Основна інвестиція – це інвестиція в людський капітал. Все, що вкладаєте в людські ресурси, – найбільш правильно», – резюмував Хосе Марія Маркес.

Підбиваючи підсумки семінару, керівник секретаріату Вищої ради юстиції Сергій Пушкар, який модерував цей захід, висловив глибоку вдячність європейським експертам за надзвичайно корисні знання, якими вони поділилися з учасниками семінару, та Європейській Комісії за можливість проведення такого семінару. Він відзначив високу активність співробітників секретаріату Вищої ради юстиції та інших запрошених гостей, які ставили численні запитання доповідачам, а також запевнив, що отримані знання будуть використані в роботі секретаріату Ради для вдосконалення роботи та ефективного виконання її завдань і функцій.

 

Відділ взаємодії зі ЗМІ

 
 
 

Фотогалерея