Отримуйте інформацію лише з офіційних джерел
Єдиний Контакт-центр судової влади України 044 207-35-46
Однією з основних конституційних засад судочинства є «гласність судового процесу та його повне фіксування технічними засобами»
Розгляд справ у судах відбувається відкрито, крім випадків, установлених законом.
Присутніми можуть бути будь-які особи.
Журналісти та активісти допускаються до суду за загальними правилами.
Допуск може бути обмежено, коли немає вільних місць.
У суспільно важливих та резонансних справах прес-служба надає якнайбільше місць для ЗМІ. Для комфортної роботи звертайтеся до прес-служби завчасно. Якщо зала суду не вміщує всіх охочих, ЗМІ самі визначають, хто з них буде присутній на засіданні.
Рішення оголошується прилюдно відразу після розгляду справи. Іноді оголошуються лише вступна та резолютивна частини, бо для складання повного тексту потрібен час.
Всі присутні в залі судового засідання повинні:
-підводитись коли входить або виходить суд;
-виконувати розпорядження судді та розпорядника;
-слідкувати. Щоб апаратура працювала тихо і без спалахів;
-залишатися на місцях до завершення розгляду справи чи перерви;
-рішення суду заслуховувати стоячи.
Під час судового процесу забороненоїсти, жувати гумку, голосно розмовляти, жестикулювати, слухати аудіозаписи, коментувати дії суду, учасників процесу, чинити дії, що свідчать про неповагу до суду.
Закритий судовий процес здійснюється в установлених законом випадках, зокрема: якщо обвинувачений є неповнолітнім; щоб зберегти таємницю усиновлення; коли йдеться про статеві злочини; щоб зберегти таємницю, яка охороняється законом; щоб убезпечити осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні; щоб не розголошувати відомості про особисте та сімейне життя, обставини, які принижують гідність. У залі суду можуть бути присутніми лише учасники судового процесу. Рішення проголошується прилюдно. Інформація, яка не підлягає розголошенню, пропускається.
У резонансних та суспільно важливих справах онлайн-трансляція здійснюється за клопотанням, поданим за 3 робочі дні до засідання, або за ініціативою суду.
При розгляді цивільних, адміністративних, господарських справ та справ про адмінправопорушення дозволено фотозйомку, аудіозапис, відеозйомку. Підчас засідання потрібна ухвала суду на трансляцію (в тому числі і в соцмережах). Під час оголошення рішення дозволено трансляцію по радіо, ТБ, в інтернеті.
При розгляді кримінальних справ дозволено всім стеногрувати, робити нотатки, записувати на диктофон. При використанні стаціонарного обладнання для фотозйомки, відеозапису, трансляції по радіо, ТБ, в інтернеті потрібна ухвала суду. Суд може обмежити фото, відеозйомку, трансляцію, звукозапис засідання, якщо це шкодить розгляду.
Прес-служба суду